ROLETY ZEWNĘTRZNE MARKIZY PERGOLE BRAMY GARAŻOWE AUTOMATYKA

10-696 Olsztyn ul. Bajkowa 20 tel. 509 395 764 lub 500 295 200

Brama segmentowa czy uchylna jaką wybrać ?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Brama segmentowa czy uchylna jaką bramę wybrać?Nie ma wątpliwości, iż dobranie odpowiedniej bramy jest podstawową kwestią dla każdej osoby, która projektuje dom. Skutki decyzji, będą odczuwalne przez długi okres. Dlatego też warto skompletować jak najwiecej informacji na temat bram, zanim decyzja ostatecznie zapadnie.

Rozwiązania, które proponujemy umożliwiają dopasowanie bramy pod względem każdych wymagań izolacyjności cieplnej garażu.


Bramy segmentowe
Dla ocieplanych garaży najlepszym wyborem są bramy segmentowe, zapewniają izolację termiczną i akustyczną dzięki zastosowanym panelom o grubości 40 mm który  wypełniony jest bezfreonową pianką poliuretanową oraz posiada uszczelnienia na całym obwodzie. Jest to inwestycja na lata zapewniająca ciepło i ciszę w garażu. – współczynnik przenikania ciepła dla bramy wynosi 1,07 [W/m2xK]. Współczynnik ten jest on porównywalny  ze współczynnikiem jakie uzyskują okna wielokomorowe stosowane w budownictwie energooszczędnym.

Zaletą tej bramy jest również możliwość zaparkowania pojazdu przez bramą – co oznacza, że brama segmentowa może być zamontowana w garażach wychodzących bezpośrednio na ulicę. Bramy segmentowe otwierają  się pionowo do góry i nie zajmują często małego miejsca na podjeździe przed garażem, a dodatkową zaletą jest mozliwość zamontowania przy niskich garażach (o wysokości nadproża od 10 cm). Bramy segmentowe można również bez użycia dużej siły otworzyć oraz zamknąć ręcznie. Dzięki odpowiednio dobranemu układowi sprężyn i rolek o „pływających” osiach minimalizowane jest tarcie co zapewnia bardzo wysoki komfort obsługi.


Bramy uchylne

Jedną z bardzo popularnych i często wybieranych opcji jest brama uchylna. Kształt, nieskomplikowana i trwała konstrukcja, jak również sprawdzone przez lata rozwiązania, sprawiają, iż brama uchylna zyskała bardzo duże zaufanie wielu użytkowników.
Brama uchylna sprawdzi się tam, gdzie dysponujemy dodatkową miejscem. Wybierając bramę uchylną należy mieć na uwadze, że zajmuje ona trochę więcej przestrzeni pod sufitem w garażu oraz podczas jej otwierania, dlatego też bramy uchylne nie nadają się do garaży umiejscowionych w bliskości ulicy, na posesjach z małym podjazdem oraz poniżej linii terenu. W celu swobodnego otwierania bramy uchylnej potrzebujemy około 1,5 m dodatkowej wolnej przestrzeni.
Bramy uchylne dostępne są w wersji ocieplonej oraz nieocieplonej. Jeżeli nie zależy nam na wysokiej izolacji cieplnej (np. w garażu wolnostojącym) to możemy zastosować bramę uchylną w werji nieocieplanej.
Różne wymiary otworów garażowych, jak również bogaty wybór wzorów i przetłoczeń pozwalają nam wybrać bramę do najbardziej oryginalnych projektów architektonicznych. Bardzo ważne, mimo że w bramach są zastosowane proste rozwiązania mechaniczne (ograniczniki otarcia, odpowiednia sztywność płata bramy czy punktowe ryglowanie), to są one na tyle dobrze zaprojektowane, że zapewniają niezawodne funkcjonowanie przez długie lata. Dodatkowo bramy uchylne mają zaletę, że są łatwe w montażu – bramę uchylną montuje się podobnie jak drzwi wejściowe, montując ją wraz z ościeżnicą w otworze.
Nie ulega wątpliwości, iż decyzja wyboru bramy czy to segmentowej czy uchylnej powinna być przemyślana, gdyż wybór bramy odbywa się już na etapie projektu domu. Pamiętaj aby zapoznać się ze specyfikacją techniczną wybieranej przez Ciebie bramy. Trwałość i jakość montażu to wizytówka każdej proponowanej przez nas bramy zarówno segmentowej jak uchylnej czy rolowanej.

Twój komentarz

Kontakt

Dobra Firma Filip Perzanowskii
10-685 Olsztyn, ul. Ignacego Krasickiego 5 / 14
tel. 500295200
NIP:739-353-95-66
email: dobrafirmafilip@gmail.com

Mapa

Mapa dojazdu

 Zobacz na mapie
jak do nas dojechać

 

Na skróty

 
Masz pytania ?
Wypełnij formularz postaramy się
szybko pomóc w doborze produktu