Do garażu znajdującego się w jednej bryle z budynkiem mieszkalnym najlepiej wybrać bramę segmentową która posiada panele o grubości minimum 40 mm, dzięki temu zapewniona jest duża stabilność i posiada bardzo dobre parametry akustyczne.
Współczynnik izolacji termicznej płyty bramy garażowej segmentowej wynosi około U=1 W/(m²K), natomiast już zamontowanej bramy u=1,8 W/(m²K). Jej izolacyjność możemy jeszcze zwiększyć o ok. 15% stosując między ościeżnicą a ścianą garażu zestaw przekładek termicznych.
Brama segmentowa standardowo wyposażona jest w bardzo trwałe i elastyczne uszczelki, które odporne są na działanie warunków atmosferycznych, uszczelki bramy garażowej umieszczone są na całym obwodzie oraz znajdują się pomiędzy segmentami.
Brama segmentowa nie potrzebuje dużo miejsca podczas otwierania, co jest czasami sprawą kluczową przy wyborze danego typu bramy w przypadku gdy mamy krótki podjazd lub garaż znajduje się przy samej ulicy.
Wewnątrz garażu też oszczędzamy dużo miejsca, ponieważ brama segmentowa podnosi się pionowo do góry i pozostaje pod stropem. Ważne jest także zaplanowanie odpowiednich wymiarów bramy. Dla garażu jednostanowiskowego zalecane jest aby szerokość bramy wynosiła minimum 2,5 m, a dla dwustanowiskowego min. 5 m. Jeśli myślimy o użytkowaniu garażu dla auta typu SUV i na przykład z bagażnikiem dachowym, należy zaplanować wysokość otworu bramowego na minimum 2,25 m.
Gdy nasz garaż znajduje się w jednej bryle z budynkiem mieszkalnym, warto pomyśleć również o odpowiednim zabezpieczeniu antywłamaniowym. Można na przykład zastosować dodatkowy uchwyt napędu, który umożliwia obsługę rygli automatycznych które skutecznie zapobiegają podważeniu bramy.