ROLETY ZEWNĘTRZNE MARKIZY PERGOLE BRAMY GARAŻOWE AUTOMATYKA

10-696 Olsztyn ul. Bajkowa 20 tel. 509 395 764 lub 500 295 200

Czy należy montować fotokomórki?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 Czy należy montować fotokomórki?Nie warto oszczędzać na zakupie zestawu fotokomórek. Zresztą wielu producentów w standardzie dołącza je do zestawów automatyki np. nasz dostawca sprawdzonych rozwiązań - firma BFT.

Fotokomórka jest to urządzenie, które ma za zadanie blokować ruch bramy w przypadku kiedy w świetle znajduje się jakiś obiekt.

Jeśli nasz automat do bramy nie jest wyposażony w fotokomórki brama może uderzyć w przeszkodę i w zależności od rodzaju i typu siłownika albo zostanie odwrócony ruch bramy (amperometryczne wykrywanie przeszkód), albo brama będzie próbowała dalej się zamykać.
Oczywiście taka sytuacja jest niedopuszczalna gdyż ewentualne uderzenie bramy w samochodów doprowadzi do uszkodzenia karoserii, a przypadku osób może doprowadzić do poważnych uszkodzeń ciała. Naprawa pojazdu po takiej kolizji będzie nieporównywalnie droższa niż komplet nowych fotokomórek.

W bramach dwuskrzydłowych zaleca się montaż dwóch kompletów fotokomórek: jeden przed bramą - aby zabezpieczyć teren po otwarciu bramy, drugi w świetle bramy.

Oczywiście każda brama automatyczna zarówno garażowa jak i posesyjna wymaga zachowania ostrożności przy korzystaniu z niej nawet jeżeli mamy zainstalowane fotokomórki.

Twój komentarz

Kontakt

Dobra Firma Filip Perzanowskii
10-685 Olsztyn, ul. Ignacego Krasickiego 5 / 14
tel. 500295200
NIP:739-353-95-66
email: dobrafirmafilip@gmail.com

Mapa

Mapa dojazdu

 Zobacz na mapie
jak do nas dojechać

 

Na skróty

 
Masz pytania ?
Wypełnij formularz postaramy się
szybko pomóc w doborze produktu