ROLETY ZEWNĘTRZNE MARKIZY PERGOLE BRAMY GARAŻOWE AUTOMATYKA

10-696 Olsztyn ul. Bajkowa 20 tel. 509 395 764 lub 500 295 200

Co wpływa na zasięg pilota do bramy?

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Co wpływa na zasięg pilota do bramy?
Zasięg działania pilota zależy od wielu czynników. W szczególności zależy od obecności przeszkód fizycznych oraz zakłóceń zewnętrznych.

Standardowo większość producentów podaje wartości w zakresie od 20 do 150 m w terenie otwartym. W miejscach gdzie jest duża gestość budynków, linii energetycznych i innych urządzeń elektronicznych np. sieci WiFi, kamery monitoringu, stacje trasformatorowe itp. zasięg może drastycznie spaść do 10 m. Moc nadawcza pilota jest uregulowana odpiednimi dyrektywami i nie może przekraczać 100 mW.

Podstawą jest bezpieczeństo a nie wygoda. Przede wszystkim otwieranie bramy garażowej lużb przesuwnej powinno się odbywać
gdy jesteśmy w stanie wizualnie określić czy nie ma zagrożeń np. bawiące się dzieci przy ogrodzeniu od strony niezabezpieczonej bramy. W skrajnym przypadku gdy dziecko przełoży rękę przez szczeble bramy przesuwnej w celu sięgnięcia zabawki, a my tego nie widzimy gdyż jestesmy daleko - tragedia gotowa. Podobnie w przypadku bramy garażowej - a szczególnie bram uchylnych wykonanych jako jeden płat bramy.

Jeżeli jednak mamy dobrze zabezpieczoną bramę fotokomórkami oraz posiadamy napęd do bramy przesuwnej z wykrywaniem przeszkód np DEIMOS ULTRA BT A600, lub w bramie garażowej mamy bezpieczny napęd TIZIANO, a zasięg pilota jest na prawdę bardzo niski możemy zastosować antenę  zewnętrzną która zwiększy nam zasięg działania pilotów. Łatwym  rozwiązaniem jest też zastosowanie np. lampy ostrzegwaczej z wbudowaną anteną - mamy 2 rozwiązania w jednym: ostrzeganie o poruszającej się bramie oraz zwiększony zasięg pilotów.Lampa radius b lta z wbudowaną anteną
Lampa RADIUS firmy BFT z wbudowaną anteną wewnętrzną
zwiększającą zasięg działania pilotów
Twój komentarz

Kontakt

Dobra Firma Filip Perzanowskii
10-685 Olsztyn, ul. Ignacego Krasickiego 5 / 14
tel. 500295200
NIP:739-353-95-66
email: dobrafirmafilip@gmail.com

Mapa

Mapa dojazdu

 Zobacz na mapie
jak do nas dojechać

 

Na skróty

 
Masz pytania ?
Wypełnij formularz postaramy się
szybko pomóc w doborze produktu