ROLETY ZEWNĘTRZNE MARKIZY PERGOLE BRAMY GARAŻOWE AUTOMATYKA

10-696 Olsztyn ul. Bajkowa 20 tel. 509 395 764 lub 500 295 200

Wiosenne, ciepłe wieczory sprzyjają spędzaniu wolnego czasu przy otwartych oknach, jednak tę sielankową atmosferę mogą popsuć muchy, meszki i komary. Skuteczną ochronę przed intruzami zapewnią moskitiery, spośród których każdy znajdzie rozwiązanie odpowiednie dla siebie.

moskitirea ramkowa
Najprostszym rozwiązaniem, stanowiącym barierę przed insektami, są siatki. Wykonane są one z włókna szklanego – trwałego materiału odpornego na promieniowanie UV, temperaturę oraz deszcz.

Rozwiązanie to charakteryzuje się bardzo łatwym montażem. Siatkę po prostu przykleja się do ościeżnicy okna, od strony zewnętrznej. Do mocowania służą rzepy lub taśma klejąca. Minusem takiego rozwiązania jest to, że nie posłuży ono nam zbyt długo. Siatka z czasem zaczyna się odklejać, a podczas dużych mrozów może się również zacząć kruszyć.

Rozwiązaniem znacznie wygodniejszym, ale i trwalszym są moskitiery wykonywane na specjalne zamówienie. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór moskitier, od ramkowych, poprzez rolowane, aż do plisowanych.
moskitiera 5a
Najpopularniejszym rozwiązaniem, sprawdzających się szczególnie w przypadku okien otwieranych w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza, są moskitiery ramkowe. Wykonuje się je na specjalne zamówienie, ponieważ muszą być dostosowane do wymiarów okna.
Moskitierę ramkową tworzy ramka wykonana z profili PVC lub aluminiowych, na które naciągnięta jest siatka. Bardzo łatwy, a jednocześnie bezinwazyjny – co wymaga podkreślenia – jest ich montaż do profilu okiennego.

Do ram okiennych mocuje się je za pomocą uchwytów obrotowych. Równie łatwo tego typu moskitiery daje się zdjąć, np. w celu ich umycia. Powinno się je także zdemontować przed zimą. W odróżnieniu od zwykłych siatek, które po okresie użytkowania nie nadają się do ponownego zastosowania, moskitiery ramkowe wystarczy wyczyścić i przechować do kolejnego sezonu.


Moskitiery otwierane i rolowane Jeżeli jednak nie chcemy poświęcać czasu na coroczne montowanie i demontowanie moskitier, warto rozważyć inwestycję w rozwiązania, które posłużą nam przez cały rok – moskitiery otwierane lub rolowane. Pierwsze z nich wyposażone są w uchwyt do otwierania oraz magnesy, utrzymujące moskitierę w pozycji zamkniętej. moskitiera 5bDodatkowe zabezpieczenie przed przedostawaniem się owadów do wnętrza pomieszczeń stanowi uszczelka szczotkowa. Decydując się na montaż moskitiery otwieranej w drzwiach, ze względu na ich większe gabaryty w porównaniu do okna, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby moskitiera miała zwiększoną sztywność. W rozwiązaniach oferowanych przez nas w tym celu stosuje się futrynę wykonaną z zamkniętego profilu aluminiowego.

Rozwiązaniem wartym polecenia są moskitiery rolowane, zarówno w wersji poziomej, jak i pionowej. Wyposażone są one w prowadnice oraz mechanizm sprężynowy i do złudzenia przypominają rolety tkaninowe, jednak zamiast tkaniny w kasecie znajduje się siatka przeciw insektom. Po rozwinięciu siatka mocowana jest do listwy hakowej lub zaczepów znajdujących się w prowadnicy. Przy zwolnieniu siatki z uchwytów, spowalniacz moskitiery umożliwia płynne nawijanie siatki w kasecie bez jej uszkodzenia.

Rolowane moskitiery pionowe stosowane są do „zwykłych” okien oraz okien dachowych. W przypadku okien dachowych moskitiera montowana jest wewnątrz budynku. Moskitiery rolowane poziome stosuje się w drzwiach balkonowych lub tarasowych. Konstrukcja moskitiery poziomej pozwala rozsuwać ją z prawej na lewą stronę i odwrotnie lub kurtynowo.moskitiera 15dJakie rozwiązanie do drzwi przesuwnych?
W przypadku dużych, przeszklonych drzwi przesuwnych warto rozważyć zainstalowanie jeszcze innego rozwiązania, a mianowicie moskitier przesuwnych. Mogą mieć jedno lub dwa skrzydła rozsuwane na boki. Skrzydło moskitiery przesuwa się na prowadnicach górnej i dolnej, jedno- lub dwutorowej. Maksymalne wymiary skrzydła moskitiery – 2000 x 2500 mm. Możliwość wyboru rozwiązania spośród sześciu typów moskitier przesuwnych oferowanych przez naszą firmę oraz dobór odpowiedniej prowadnicy w zależności od wysokości progu sprawia, że znalezienie optymalnego rozwiązania ze względu na jego funkcjonalność oraz miejsce montażu nie powinno stanowić problemu.

Specjalnie z myślą o drzwiach tarasowych opracowana została moskitiera plisowana ANWIS, wyposażona w siatkę, która podczas składania układa się w harmonijkę.
Moskitiera ta może mieć szerokość maksymalnie 3,8 m i wysokość 2,6 m. Prowadnice aluminiowe, w których porusza się siatka, montuje się u góry i u dołu. Moskitiera może być zsuwana do środka lub na jedną stronę. » Moskitiera zintegrowana z roletą Rozwiązaniem, o którym warto wspomnieć, choćby ze względu na coraz powszechniej stosowane rolety zewnętrzne, jest moskitiera zintegrowana z roletą. Tego typu rozwiązanie dostępne jest we wszystkich typach rolet zewnętrznych ANWIS (roleta podtynkowa, elewacyjna, naokienna). W tym przypadku siatka moskitiery znajduje się w jednej kasecie z pancerzem rolety. 
 

Moskitiera ramkowa montowana jest w prosty sposób do futryny okiennej przy pomocy bezinwazyjnych uchwytów obrotowych. Ramka moskitiery na jej zewnętrznej stronie posiada specjalnie wyprofilowaną płetwę, która dodatkowo uszczelnia system, utrudniając insektom przenikanie do wnętrza pomieszczenia. Moskitiera ramkowa doskonale sprawdzi się w oknach, które otwierane są wyłącznie w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza.
Zamontowane na początku wiosny doskonale spełnią swoją rolę do późnej jesieni. Po tym okresie należy moskitierę zdjąć, poddać konserwacji i przechować do następnego sezonu. Dużą zaletą moskitiery ramkowej jest możliwość szybkiego wypięcia i wpięcia moskitiery przy pomocy uchwytów obrotowych.

NOWOŚĆ: Firma ANWIS wprowadziła do oferty moskitiery ramkowe o nietypowych kształtach – półokręgi, wielokąty, trójkąty, trapezy.

  • skuteczna ochrona przed owadami, insektami oraz opadami z drzew, krzewów i kwiatów,
  • dostosowane do każdego rodzaju okien i drzwi,
  • rodzaje moskitier: stałe - ramkowe okienne i drzwiowe
  • profile moskitier dostępne w okleinach oraz w szerkokiej gamie kolorów z palety RAL,

Moskitiery można dostosować do dowolnego otworu okiennego i drzwiowego.

Kontakt

Dobra Firma Filip Perzanowskii
10-685 Olsztyn, ul. Ignacego Krasickiego 5 / 14
tel. 500295200
NIP:739-353-95-66
email: dobrafirmafilip@gmail.com

Mapa

Mapa dojazdu

 Zobacz na mapie
jak do nas dojechać

 

Na skróty

 
Masz pytania ?
Wypełnij formularz postaramy się
szybko pomóc w doborze produktu