ROLETY ZEWNĘTRZNE MARKIZY PERGOLE BRAMY GARAŻOWE AUTOMATYKA

10-696 Olsztyn ul. Bajkowa 20 tel. 509 395 764 lub 500 295 200

Żaluzje wewnętrzne czy warto stosować i co nam dają

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 
Żaluzje wewnętrzne czy warto stosować i co nam dają
Żaluzje poziome to jedne z najczęściej stosowanych rozwiązań do ochrony mieszkań i biur przed nagrzewaniem raz przenikaniem promieni słonecznych do wnętrza.
Mozna je oczywiście zastosować zarówno do małych okien, jak i dużych przeszkleń, np. witryn sklepowych. Szeroka gama kolorystyczna zapewni dopasowanie do wnętrz o różnym przeznaczeniu i urządzonych w dowolnym stylu, zarówno w pomieszczeniach mieszklanych jak i biurowych. Łatwy montaż oraz bezporblemowa obsługa, a także precyzyjna regulacja docierającego światła sprawiają, że żaluzje poziome wykonane z profili aluminiowych są bardzo chętnie stosowane jako osłony okienne.

Wśród ich głównych zalet należy oczywiście wymienić ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem oraz umożliwienie swobodnej cyrkulacji powietrza. Żaluzje poziome aluminiowe dostępne są o różnej szerokości lamel i występują w szerokościach 16 mm, 25 mm i 50 mm.
Bardzo interesująco prezentują się jako przesłony do małych jak i dużych przeszkleń, sięgających od podłogi do sufitu. Żaluzje poziome mogą być wykończone na gładko lub z zachowaniem naturalnego rysunku drewna, dzięki temu doskonale harmonizują z każdym stylem, w jakim urządzone zostało pomieszczenie.

Za zastosowaniem żaluzji poziomych aluminiowych przemawia także właściwość materiału z jakiego zostały wykonane. Aluminium bowiem bardzo dobrze odbija promieniowanie słoneczne. Dzięki temu latem po zasłonięciu żaluzji mamy niższą temperaturę wewnątrz nawet o kilka stopni!!! Na uwagę zasługują rozwiązania zastosowane w modelach żaluzji typu Venus - płaska konstrukcja rynny górnej powoduje, iż otwarcie okna na całą jego szerokość nie stanowi większego problemu. Model ten, dzięki temu, że do wykonania rynny górnej zastosowano aluminium, idealnie nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, czyli np. w łazienkach. Standardowo bowiem inni producenci do produkcji tego elementu stosują stal, która nie jest odporna na działanie wody i po prostu koroduje. Żaluzje poziome, w większości wyposażone zostały w prowadzenie żyłkowe. Rozwiązanie to wpływa na lekkie i stabilne sterowaniem, co ma bardzo duże znaczenie dla funkcjonalności, na przykład zamontowanych w oknach uchylnych. Innym komfortowym rozwiązaniem jest zastosowanie taśmy o niewidocznych otworach – Light Less. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskujemy lepiej zaciemnione wnętrze.

Żaluzje oczywiście też zapewniają oryginalną dekorację wnętrza. Duże znaczenie ma tu zastosowanie odpowiedniej szerokości lamel. Szerokie, np. 50 mm, lepiej będą się prezentowały w dużych oknach - na przykład tarasowych czy balkonowych, natomiast wąskie 16 i 25 mm, bardzo dobrze sprawdzą się w małych oknach. Bardzo ciekawy efekt można uzyskać montując żaluzje w dużych oknach od podłogi do sufitu. Promienie słoneczne przenikające przez regulowane lamele tworzą nastrojowy klimat wewnątrz. Dodatkowo efekt ten może zostać spotęgowany poprzez zastosowanie taśmy perforowanej, łagodnie rozpraszającej przenikające do pomieszczenia promienie słoneczne.
Zainteresowany ? Chcesz dowiedzieć się więcej ? Zobacz szczegóły, zadzwoń lub wypełnij formularz

Twój komentarz

Kontakt

Dobra Firma Filip Perzanowskii
10-685 Olsztyn, ul. Ignacego Krasickiego 5 / 14
tel. 500295200
NIP:739-353-95-66
email: dobrafirmafilip@gmail.com

Mapa

Mapa dojazdu

 Zobacz na mapie
jak do nas dojechać

 

Na skróty

 
Masz pytania ?
Wypełnij formularz postaramy się
szybko pomóc w doborze produktu