ROLETY ZEWNĘTRZNE MARKIZY PERGOLE BRAMY GARAŻOWE AUTOMATYKA

10-696 Olsztyn ul. Bajkowa 20 tel. 509 395 764 lub 500 295 200

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Jaki wybrać napęd do bramy w garażu?Wiadomo, że brama garażowa z napędem elektrycznym to komfort i wygoda, ale tylko pod warunkiem, że zostanie dobrze i fachowo dobrany.
O doborze napędu do bramy garażowej decyduje wiele elementów.  Na co zwrócić uwagę przy wyborze napędu do bramy?


1. Napęd musi być dostosowany do masy samej bramy garażowej.
Napędy do małych bram mają np. 600 N siły ciągu, a do większych nawet powyżej 1200 N. Często firmy oferujące bramy podają, że dany napęd będzie odpowiedni np. dla bram do 9 m2 powierzchni lub więcej.
2. Napęd musi być dostosowany do wysokości bramy.
Istnieją napędy do bram garażowych, które obsługują tylko do wysokości 2300 mm i nawet w przypadku, że Twoja brama nie przekracza normy ciężaru, nie będzie możliwości zamontowania go.
3. Napęd musi być dostosowany do rodzaju bramy garażowej – do bram segmentowych i uchylnych oraz inny model do bramy skrzydłowej.
4. Dla komfortu ważna jest jest prędkość otwierania – wielu producentów podaje ją albo w cm/s ( standard to ok. 12 cm/s ) lub w m/min.
5. Częstotliwość pracy pilotów może wynosić – 433 MHz albo 868 Mhz. Jeżeli częstotliwość pracy będzie inna i napędy do bramy garażowej i wjazdowej nie będą od tego samego producenta to niestety będziesz miał kilka różnych pilotów.
6. Kompatybilność radioodbiornika w napędach - warto przed zakupem spytać sprzedawcę czy instalując konkretny napęd do bramy garażowej nie będzie problemu z dopisaniem go do bramy wjazdowej. Najlepiej jest aby były oba napędy były od jednego producenta, aby móc obsłużyć je przy użyciu jednego pilota.
Stosując się do powyższych wskazówek będziesz miał pełen komfort użytkowania swojej bramy garażowej. Należy zawsze pytać sprzedawców jaki siłownik i dlaczego akurat ten model polecają nam do naszej bramy.
 
Zobacz parametry proponowanych przez nas napędów do bram garażowych:napędy do bram garażowych BFT


Twój komentarz

Kontakt

Dobra Firma Filip Perzanowskii
10-685 Olsztyn, ul. Ignacego Krasickiego 5 / 14
tel. 500295200
NIP:739-353-95-66
email: dobrafirmafilip@gmail.com

Mapa

Mapa dojazdu

 Zobacz na mapie
jak do nas dojechać

 

Na skróty

 
Masz pytania ?
Wypełnij formularz postaramy się
szybko pomóc w doborze produktu